Офіційний Будапешт назвав цифру угорських паспортів, виданих у країнах Карпатського басейну

Офіційний Будапешт назвав цифру угорських паспортів, виданих у країнах Карпатського басейну

Її озвучив віце-прем’єр Угорщини Жолт Шем’єн у інтерв’ю на телеканалі М1, зауваживши, що уряд Угорщини несе відповідальність за всіх угорців, в тому числі закордонних, і виконує всі свої зобов’язання перед ними. В тому числі через надання громадянства.

– На Закарпатті саме угорський уряд підтримує всю інституційну систему, це стосується матеріальної допомоги лікарям, вчителям, забезпечення безкоштовного харчування для дітей молодшого віку, доставки вакцин, – сказав Шем’єн. Об этом сообщает 37kanal.in.ua со ссылкой на СМИ.

Допомогу "національним братам" він назвав "природним конституційним зобов’язанням", хоча, за його словами, цю структуру нині в Україні намагаються жорстоко атакувати.

Він нагадав, що Угорщина в усьому підтримувала українців, в тому числі щодо запровадження безвізового режиму. «Однак нині, доки мовне законодавство не буде відкликано, угорський уряд перешкоджатиме всім важливим (для України. – ред.) ініціативам», – зазначив Шем’єн, фактично повторивши останні заяви Віктора Орбана.

Віце-прем’єр Угорщини також зазначив, що незабаром прийме присягу мільйонний новий громадянин Угорщини. За його словами, всього у країнах Карпатського басейну угорське громадянство за спрощеною процедурою отримало 870 тисяч людей.

Шем’єн зауважив, що закордонні угорці мають повне право на автономію, на громадянство і право голосу, на чому офіційний Будапешт постійно наполягає:

– Угорське громадянство для закарпатців – це не тільки емоційне питання, а є важливими для існування, оскільки дозволяє вільно пересуватися по світу. Уряд прагне це зробити, аби після сотні років репресій від "Тріанону", люди відчули переваги бути громадянином Угорщини.


Зауважимо, що остання цифра щодо кількості угорських паспортів, які отримали українці, була озвучена на початку 2015 року й складала 94 000 осіб. Водночас, за іншими, попередніми даними, станом на 2013 рік 9 тисяч українців отримали угорський паспорт за останні 2 роки. І ще одна цікава цифра: станом на серпень 2015 року 124 000 українців подали документи на отримання угорського громадянства.

Mukachevo.net за матеріалами М1, Hirado.hu

Джерело статті: “http://www.mukachevo.net/ua/news/view/272149”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя